Демонстранти, які вийшли на акцію протесту в Бухаресті, невдоволені політикою румунського уряду та суперечливою реформою правосуддя, від якої можуть виграти корупціонери - DW.COM

 

 

Десятки тисяч осіб вийшли на акції протесту у столиці Румунії Бухаресті у суботу, 20 січня, протестуючи проти політики ліволіберального уряду країни та його суперечливої реформи системи правосуддя. 

Однією з причин демонстрації стало ухвалення румунським парламентом минулого місяця законодавства, що, на думку критиків, ускладнить притягнення антикорупційними органами до відповідальності корупціонерів-високопосадовців.

 

У масових акціях в центрі Бухареста взяли участь близько 30 тисяч осіб, інформує агенція dpa. Вони вигукували, зокрема, гасла "Злодії!" та "Відставка!".

Між демонстрантами та поліцією подекуди відбулися сутички. 

Демонстрації пройшли також в інших регіонах Румунії, зокрема, у містах Клуж-Напока, Тімішоара, Констанца, Бакеу, Сібіу та Ясси.

 

Нагадаємо, що в Румунії триває гостра політична криза. 17 січня президент Румунії Клаус Йоганніс запропонував кандидатуру депутатки Європарламенту Віоріки Денчіле на посаду прем'єр-міністерки країни. У разі затвердження на посаді Денчіле, яка також є ставленицею правлячої Соціал-демократичної партії Румунії, як і попередні два прем'єри, стане вже третьою прем'єркою у Румунії впродовж останнього року.