За словами народного депутата, очільниця НБУ, Валерія Гонтарева «як мінімум заслуговує на відставку». Водночас, парламентарій сподівається на більшу активність НАБУ щодо розслідування діяльності найвищого керівництва Національного банку України.

«Голоси на її відставку є, насправді, давно, але на рівні керівництва найбільших фракцій існують інші думки з приводу доцільності притягнення її до відповідальності, її звільнення, тощо. Тому до сих пір силами лобізму Петра Порошенка і всіх тих осіб кому вона надавала послуги, Гонтарева трималася. Тому депутати, котрі багато в чому залежні від керівництва фракцій, до сих пір слухалися і не здіймали голосу критики проти цієї банкірши», - сказав Ігор Луценко під час прес-конференції у Києві, передає INTV.

 

Як зазначив депутат, «подання  про відставку В. Гонтаревої ще не було внесено у порядок денний, оскільки за задумом керівництва парламенту воно мусить іти разом із призначенням її наступника».

 

Нині ж питання у тому, аби Яків Смолій (в. о. голови НБУ - прим.) домовився з керівництвом найбільших фракцій - тоді питання очільника Нацбанку буде вирішене, вважає Луценко.

«Нині практично всі депутати, якщо вони нормальні і притомні люди, розуміють, що Гонтарева заслуговує як мінімум на відставку», - підкреслив парламентарій.

 

Водночас, І. Луценко закликав НАБУ більш ефективніше розслідувати діяльність керівництва головної фінансової установи країни.  

«Я би закликав зараз публічно, давайте визначимо час, найближчий місяць - не більше. Аби А. Ситник з Углавою чи кимось іншим вийшли і публічно заявили про свою, я сподіваюся, ефективну боротьбу з злочинами найвищого керівництва Фонду гарантування вкладів, Нацбанку України. Ми очікуємо, що все ж таки ті роки, які пройшли з першого моменту наших заяв - вони мали б принести хоч якийсь результат. Бо не може бути так, що нікому не пред'явили жодної підозри, жодна слідча дія не завершилася якимось результативними «сенсаціями». Натомість ГПУ когось впіймала з 5 млн доларів», - підсумував парламентарій.