Нинішня влада на чолі із президентом Петром Порошенком має намір забезпечити собі перемогу на найближчих президентських і парламентських виборах, а підконтрольний президенту склад ЦВК без представництва опозиційних фракцій забезпечить таку виборчу фальсифікацію.

 

Про це під час прес-конференції повідомив народний депутат України (VI і VII скликання) Андрій Павловський.

 

«Ситуація навколо ЦВК свідчить про схильність Петра Порошенка до авторитаризму і про спробу тотального контролю над всіма процесами в країні. Таким чином, готується масова фальсифікація як президентських, так і парламентських виборів в Україні. І лише так це можна оцінити», - сказав він.

 

За словами політика, відсутність кандидата від фракції «Батьківщина» у поданні президента України щодо призначення нових членів ЦВК є грубим порушенням чинного законодавства, що викликало відповідну реакцію міжнародної спільноти. Так, Парламентська Асамблея Ради Європи у своїй резолюції врахувала поправку щодо того, що Україні слід врахувати інтереси всіх фракцій парламенту у призначенні нового складу ЦВК.

 

«Резолюція ПАРЄ фактично вимагала від Порошенка врахувати помилки і подати збалансований склад ЦВК. Але якою мірою він збалансований - під питанням. Адже в новому складі ЦВК здебільшого - це представники «Блоку Петра Порошенка» у складі 6 осіб, і 4 особи представлено від «Народного Фронту», - наголосив він.

 

Андрій Павловський нагадав, що під міжнародним тиском Петро Порошенко додав до свого подання кандидата від фракції «Батьківщина» Андрія Євстігнєєва, але це не гарантує того факту, що кандидатуру «Батьківщини» буде представлено у оновленому складі ЦВК.

 

«Президент навмисно подав більшу кількість людей, аніж існує вакансій на посади членів ЦВК. Це робиться для того, щоб «вибити» із нового складу ЦВК того, хто є невгодним кандидатом для влади, і в новому складі ЦВК таким чином не буде жодного представника від опозиції», - наголосив він.

 

Андрій Павловський також обурився тим фактом, що президент України Петро Порошенко відмовився вносити до відповідного одання кандидата від «Батьківщини» Жанну Усенко-Чорну під тим приводом, що вона вже була у складі ЦВК.

 

«Не зрозуміло, чому президента не влаштувала «стара» кандидатура Жанни Усенко-Чорної, адже жоден закон не передбачає, щоб президент України міг нав'язувати політичним паріям ту чи іншу кандидатуру», - наголосив він.

 

 

Софія ЗАРУДНА INTV