Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг підкреслив, що стабільний мир на Донбасі повинен бути забезпечений політичним рішенням, а не військовим шляхом. Про це він сказав під час круглого столу на тему: «Миротворча місія ООН - можливості і ризики для безпечного світу», повідомляє Укрінформ.

«Важливо пам'ятати підхід ООН щодо того, як підвищити ефективність миротворчих операцій. Перша рекомендація незалежної групи з миротворчих операцій високого рівня полягає в тому, що політики повинні досягти стабільного світу не військовим шляхом, а політичними рішеннями. ОБСЄ має величезний досвід протягом останніх 3,5 років в Україні, вже давно співпрацює з органами ООН і готова надавати свої консультації », - сказав Хуг.

Він зазначив, що немає іншого шляху, окрім як знайти політичну волю для повної реалізації Мінських домовленостей.

«Врешті-решт, всі сторони зможуть ефективно відвести свою важку артилерію, відійти від нинішніх позицій, розміновувати територію. Необоротне перемир'я вимагає певної підтримки ззовні, але досягнення цілей залежить від політичної волі».

Хуг додав, що з цією метою ініціатива Національної платформи «Діалог про світ і безпечної реінтеграції» може зіграти дуже важливу роль в тому, щоб надихнути всіх, хто підписав Мінські домовленості, виконувати свої зобов'язання.