В Україні відсутня державна стратегія законослухняності. Часто поліцейські, не дивлячись на свій страх, намагаються виконати ті чи інші правові дії, натомість люди чинять справжній опір, не розуміючи, що самі ж «йдуть» на кримінальний злочин.


Про це сказав під час прес-конференції у Києві Сергій Шабовта, експерт з питань безпеки, передає INTV.

«Це проблема двояка. З одного боку треба кардинально змінювати кадрові підходи, мотивацію у самій правоохоронній системі по підбору людей. Нам необхідна Патрульна служба, але вона не є базовою.

Чому нас «годували» так Патрульною службою? Бо з неї було дуже легко зробити гарний малюнок. А от переформувати оперативні підрозділи, слідство, без яких взагалі не може існувати правоохоронна система, то до них руки ще досі не дійшли, хоча декларації пролунали.

Тому я думаю, що тут потрібен кадровий підхід. Але з іншого боку, без підтримки суспільства та без пропаганди законослухняності, як необхідної якості взагалі демократичної держави - проблема не може бути вирішена», - сказав він.

 

Водночас, без належного матеріального забезпечення та соціального пакету залучити до роботи у правоохоронних органах «більш-менш високо професійних людей» - неможливо. А якщо вже залучили, то потім втримати на цій роботі.

 

На цьому наголосив адвокат, Олексій Бебель.

«Не може бути, навіть, той же працівник Патрульної поліції (хай вони може і півроку навчалися, як заявлялося) за півроку навчитися всім тим знанням, які давалися більш ґрунтовно раніше і була можливість їх застосувати на практиці (...) Мотивація йти у правоохоронні органи - вона може бути у людини різна, починаючи від того, що ти десь серіалів надивився і створюється якась ілюзія легкої роботи. На практиці вона дуже швидко розвінчується і починаються дуже важкі будні», - зауважив юрист.