Кабінет міністрів України прийняв проект закону "Про санкції" і має намір направити його на розгляд Верховної Ради України. Про це стало відомо на засіданні уряду.

Кабінет міністрів пропонує заборонити використовувати на об'єктах критичної інфраструктури програмне забезпечення та телекомунікаційне обладнання держави, щодо якої діють санкції.

При цьому уряд пропонує поширити цю заборону на ті продукти, які розробила або виготовила компанія, яка є резидентом такої країни, або частиною її статутного капіталу володіє така країна, або яка контролює компанію в іншій державі щодо якої введено санкції.

Уточнюється, що розробником документа є Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації. При цьому об'єктами критичної інфраструктури є відомства і установи, які мають стратегічне значення для економіки, безпеки держави і суспільства.

За словами в.о. голови Держспецзв'язку Олександра Чаузова, причиною розширення санкцій є той факт, що використання такого програмного забезпечення з походженням із держави-агресора є потенційною загрозою національній безпеці і національним інтересам України.