Соціологічна група «Рейтинг» сьогодні, 22 лютого оприлюднила результати соціологічного дослідження щодо лідерів майбутніх виборів президента країни. 

 

press-conf


• Лідером президентського рейтингу є Ю.Тимошенко, за яку у разі проведення виборів найближчим часом готові проголосувати 18,7% тих, хто взяв би у них участь та визначився із вибором. П.Порошенка готові підтримати 15,6% опитаних, Ю.Бойка - 11,7%, А.Гриценка - 9,7%, О.Ляшка - 8,7%, В.Рабіновича - 8,3%, А.Садового - 6,4%, О.Тягнибока - 3,9%, А.Яценюка - 1,7%. За інших, аніж представлені у списку кандидатів готові віддати свої голоси 15,3% опитаних.  

• Ю.Тимошенко лідирує практично в усіх областях Центру та частини Заходу країни. При цьому вона входить до трійки лідерів майже в усіх областях. П.Порошенко має сильні позиції в частині областей Заходу та Києві, Ю.Бойко - у більшості областей Півдня та Сходу.  

• Рівень підтримки Ю.Тимошенко більш-менш рівномірний у всіх областях Центру, Півночі, Заходу та частково Півдня. П.Порошенка найбільше підтримують на Вінниччині, дещо менше в областях Заходу та Центру, ще менше на Півдні. Електоральною базою А.Гриценка є частково Захід, Київська та Черкаська області. Найвищий рівень підтримки О.Ляшка на Півночі та Буковині, А.Садового - на Галичині, Волині та Хмельниччині. Підтримка В.Рабіновича та Ю.Бойка зосереджена на Півдні та Сході, водночас в останнього виборці більше концентровані в індустріальних областях Сходу. 

• Моделювання другого туру президентських виборів у парі Ю.Тимошенко та П.Порошенко дало наступні результати: за лідера Батьківщини готові проголосувати 30% тих, хто заявив, що візьме участь у основних виборах. Главу держави готові підтримати у цьому випадку 23%. 28% відмовилися б брати участь у голосуванні другого туру за таких умов, ще 19% не визначилися із вибором. П.Порошенко переміг би лише в 3-х областях (Вінницькій, Хмельницькій та Чернівецькій), приблизно однакову кількість голосів обоє кандидатів набрали б у 5-ти регіонах - Рівненській, Черкаській, Кіровоградській та Донецькій областях та Києві. В решті 17-ти областях перемогла б Ю.Тимошенко. 

 

p-r2

 

На уточнююче запитання щодо того, хто із потенційних кандидатів міг би перемогти Ю. Тимошенко і П. Порошенка у другому турі президентських виборів, якби зустрівся б із одним чи іншим кандидатом, соціологи уточнили, що Ю. Тимошенко є беззаперечним лідером серед всіх можливих кандидатів.

«Якщо всі пари серед 9-ти кандидатів переміряти, то варіантів «схрестити» у другому турі різних кандидатів - дуже багато. Але на загал треба говорити, що Ю. Тимошенко виграє у всіх можливих кандидатів - і у Вакарчука, і у Садового, і у А. Гриценка, і у П. Порошенка, а також у Ю.Бойка, В.Рабиновича і всіх інших», - сказав керівник Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.


Соціолог водночас додав, що П. Порошенко у другому турі президентських виборів має шанс виграти у Ю. Бойка, В.Рабиновича і О.Ляшка, натомість програє і Ю. Тимошенко, А. Садовому, А. Гриценку і С. Вакарчуку.

 

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 30 000 респондентів (по 1200 у кожному регіоні). Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 0,6%. Терміни проведення: 12-28 грудня 2017 р.