Нинішня влада планує приватизувати українську газотранспортну систему, що є неприпустимим, оскільки вона є національним стратегічним ресурсом, який належить виключно народу України. Саме тому фракція «Батьківщина» розробляє законопроект, який запропонує перелік механізмів, які унеможливлять маніпуляції із газотранспортною системою, і закликає народних депутатів підтримати відповідну ініціативу.

 

Про це під виступу із трибуни Верховної Ради України сказала голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Необхідно негайно проголосувати законопроект, який забороняє будь-які маніпуляції із українською газотранспортною системою. Команда «Батьківщина» готує відповідний законопроект», - сказала Юлія Тимошенко.

 

Парламентарій нагадала депутатам, що у 2007 році Верховна Рада України ухвалила закон фракції «Блоку Юлії Тимошенко», яким забороняється відчуження майна НАК «Нафтогаз України» та ГТС України.

«Закон передбачає заборону будь-яких маніпуляцій із ГТС: лізінг, передачу в оренду, приватизацію, корпоратизацію, тому що ця власність має як політичний характер, так і безцінний економічний скарб», - сказала вона.

 

Також законом забороняється передача до статутного фонду інших юридичних осіб майна та акцій таких підприємств, вчинення інших дій, що можуть призвести до відчуження майна та акцій цих підприємств, а також майна та акцій НАК «Нафтогаз України». Крім цього, передбачається, що до державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту НАК «Нафтогаз України» не можуть порушуватися справи про банкрутство.

 

Водночас Юлія Тимошенко зауважила, що сьогодні «абсолютним шахрайством були прийняті зміни до законодавства», і голова НАК «Нафтогаз Україна» Андрій Коболєв розпочав процес передачі в управління ГТС, що є неприпустимим.

«Хто пану Кобєлєву дав право розпоряджатись майном народу, і хто дав право за закритими дверима позбавляти Україну найціннішого активу. Крім того, розглядають передачу не лише у концесію, але у фактичну власність іншій державі», - сказала Юлія Тимошенко.

 

Вона зауважила, що для відновлення газотранспортної системи «з нуля» необхідно 300 млрд євро, що є вкрай великими коштами. А тому команда «Батьківщини» зробить все можливе, або захистити майно українців.  

 

 

Софія Зарудна

INTV