Під час нетривалої дискусії політолог Костянтин Матвієнко дискутував з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм на наступні теми: кнопкодавство, коаліційна угода, роль парламенту в стабілізації ситуації в країні.

Костянтин Матвієнко:

Ми вже в прямому ефірі? Чи телеглядачі почують моє запитання? Пане голово, тоді я неодмінно спробую донести цю позицію.

Ви правильно сказали, що український парламент справді балансує політичну ситуацію. Починаючи 24 серпня 1991 року, коли був прийнятий акт про незалежність і Помаранчева революція, Революція гідності - визначальним була позиція саме парламенту. І спасибі за це такому явищу як український парламентаризм.

Андрій Парубій:

Хочу вам подякувати за розуміння важливої і значної ролі українського парламенту на всіх етапах і проголошення незалежності, і після Помаранчевої революції, і після Революції Гідності. Вивчаючи досвід парламентів європейських країн, я розумію, що колективний орган - це весь час дуже вразливий орган, відкритий орган - це весь час дуже вразливий орган. Ви експерт і ми з вами можемо дискутувати не тільки про рівень несприйняття, а про рівень об'ємів роботи, які виконує Верховна Рада.

Костянтин Матвієнко:

Ви друга посадова особа в державі, на ваших очах здійснюється кнопкодавство, тобто українські закони приймаються у незаконний спосіб і таким чином ви (це парламент) підриваєте всяку довіру до парламентаризму і до законодавчої системи країни. Пане Голово Верховної Ради питаю як громадянин, виборець і платник податків, тобто як ваш роботодавець, чому ви допускаєте кнопкодавство?

Андрій Парубій: Кожного разу, коли під час засідань до мене приходить сигнал від народного депутата з приводу того, що відбулося не персональне голосування, я відразу ставлю на переголосування цей законопроект. Наголошую, що кожного разу, коли мені надходить ця інформація, як голова Верховної Ради, користуючись своїм правом, скасовую результати рішення і ставлю на переголосування.

Костянтин Матвієнко:

Де коаліційна угода, яка була парафована урядом Яценюка, і що реально виконано з цієї угоди?

Андрій Парубій: Коаліційна угода є на сайті Верховної Ради у вільному доступі...