«Батьківщина» вимагає особистого звіту Валерії Гонтаревої в парламенті. Про це заявив народний депутат від фракції "Батьківщина" Сергій Власенко в інтерв'ю парламентським журналістам.

«Ми живемо у парламентсько-президентській республіці. Парламент - найвищий представницький орган, і голова НБУ, призначена ним, зобов'язана з'явитися на виклик Верховної Ради та звітувати. Але голову НБУ кришує президент Порошенко та його фракція БПП», - сказав він.

Політик нагадав, що Гонтарева була головою компанії ICU, яка працювала на ринку цінних паперів, та була особистим інвестиційним банкіром Петра Порошенка та Віктора Януковича. І саме вона виводила з України 1,5 млрд грн Януковича, які так помпезно арештовував Генеральний прокурор Юрій Луценко.

«Гонтарева - це особистий консультант президента Порошенка з фінансових питань, яку він призначив керівником НБУ. Це людина непрофесійна, яка не має жодного відношення до банківської сфери і саме завдяки її зусиллям було покладено 80 українських банків, обвалено українську національну валюту. Але у голови НБУ завжди був політичний дах - це Порошенко», - зазначив народний депутат від «Батьківщини».

Сергій Власенко нагадав, що вже майже рік Гонтарева не виконує обов'язки голови НБУ, перебуваючи то на лікарняному, то у відпустці - і це в умовах постійного обвалу національної валюти.

Парламентарій переконаний, що голова НБУ боїться звітувати перед парламентом особисто.

«Верховна Рада має поставити їй запитання особисто, почути відповіді, а після цього звернутися до Генерального прокурора, щоб він також поставив їй запитання та почав кримінальне провадження», - підсумував Власенко.