Новий правлячий союз консерваторів і соціал-демократів Німеччини погодив позицію щодо України та російської агресії в коаліційній угоді, яку підписали 12 березня.


Як повідомляє DW, в тексті коаліційної угоди констатується, що "російська політика, становище з правами людини, являє собою значний регрес".
Тут йдеться також про те, що "Росія анексією Криму і втручанням на сході України порушила міжнародне право і європейський світопорядок". 

Німеччина разом з Францією мають намір і далі "інтенсивно" сприяти пошуку вирішення конфлікту в Україні і реалізації мінських домовленостей, вважають особливо важливим домогтися дотримання перемир'я, відведення важких озброєнь і збройних формувань із зони конфлікту. Такі заходи пропонується підкріпити оонівською місією "блакитних касок" на Донбасі. 

Особливо великі надії на таку місію покладають соціал-демократи. На коаліційних переговорах з консерваторами вони навіть пропонували включити в підсумковий документ пункт про часткове скасування санкцій ЄС у відповідь на реалізацію ідеї з "блакитними касками".

Цю пропозицію не було прийнято. "При виконанні мінських домовленостей ми готові скасовувати санкції, - записано в коаліційній угоді, - і будемо вести про це діалог з нашими європейськими партнерами".