Верховна Рада України у четвер, 15 березня, може розглянути низку кадрових питань. Проте нині залишаються чимало нагальних призначень, що не відбулись, оскільки досі тривають політичні домовленості. Про це у коментарі журналістам сказала народний депутат фракції «Батьківщина» Альона Шкрум.

«Очевидно, що домовленості йшли. Чи то в обмін на Смолія, чи на ЦВК, чи на Рахункову палату, - ми це побачимо в четвер», - сказала вона.

За словами парламентарія, у питанні щодо обрання омбудсмена із прав людини «ситуація була зрозумілою ще декілька місяців назад, коли на жаль, депутати проголосували за зміни до законодавства щодо обрання омбудсмена, і тепер Людмила Денісова може стати омбудсменом».

Політик уточнила, що на посаду омбудсмена із прав людини слід обирати політично незалежну людину.

«Це взагалі не має бути депутат, а це має бути фаховий правозахисник, такі люди в Україні є. На жаль, ми ніяк не можемо створити інститут незалежного від політики омбудсмена, як це є в усіх країнах світу», - наголосила Альона Шкрум.

«Я вважаю, що омбудсменом не має бути народний депутат, представник якоїсь політичної партії. Це має бути людина, рівновіддалена від політичних інститутів», - додала вона.

Відповідаючи на запитання щодо кадрових питань у НБУ, вона наголосила, що чинна голова НБУ Валерія Гонтарева проводила непрофесійну фінансово-економічну політику країни, і її слід було звільнити і притягнути до відповідальності. Але попередньо, голова НБУ повинна відзвітувати у парламенті за результатами своєї роботи.

«Відповідно до законодавства пані Гонтарева повинна прийти до парламенту, представити звіт. Але думаю, що цього не буде. Порошенку настільки начхати на закони, і відомо, що не було звіту жодного звіту тих міністрів, яких звільняли. Тож Гонтаревій не вистачить натхнення прийти», - сказала вона.

Альона Шкрум також уточнила, що фракція «Батьківщина» ухвалила рішення не голосувати за призначення Якова Смолія на посаду голови НБУ. А також фракція «Батьківщина», за її прогнозом, проголосує за скасування депутатської недоторканності депутата від Опозиційного блоку Євгена Бакуліна.

 

Софія Зарудна, INTV.