В Україні відбувається затягування процесу щодо функціонування Державного бюро розслідування, оскільки влада не бажає позбавляти прокуратуру функції слідства.

 

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав народний депутат фракції «Самопоміч» Роман Семенуха.

«Коли ми (у прокуратури - ред.) забрали функцію загального нагляду, то за алгоритмом, Державне бюро розслідувань мало б перейняти слідчу функцію прокуратури. Тому прокуратура сьогодні через підконтрольні фракції всіляко затягує процес, щоб його запровадження відбулось якомога пізніше», - сказав він.

 

Парламентарій нагадав, що концепція реформи правоохоронної системи передбачала, що у прокуратури має залишитись «лишиться лише притаманна прокуратурі функція - представлення обвинувачення держави у суді і інтересах держави».

«Але зараз, по-перше, відбувається затягування процесу, щоб Державне бюро розслідувань не забрало у прокуратури функцію слідства, а по-друге - це торпедувати у різний спосіб, щоб обрані слідчі до ДБР були якомога більш залежними», - підсумував він.

 

Як відомо, сьогодні, 13 березня, народні депутати не проголосували за жоден з трьох законопроектів щодо змін до закону про Державне бюро розслідування і повернули їх в комітет для повторного доопрацювання. Мова іде про три проекти закону про внесення змін до закону про ДБР - технічний законопроект №5395, депутатський № 7450 та урядовий № 6430.

 

Софія ЗАРУДНА

INTV