Верховна Рада відклала розгляд законопроекту, що скасовує скандальну «поправку Лозового» у Кримінальному процесуальному кодексі через «політичні ігри команди президента». Але парламент вже у четвер, 15 березня, має розглянути відповідне питання і скасувати скандальну «поправку Лозового». Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав народний депутат від фракції «Батьківщина» Вадим Івченко.

«Розгляд законопроекту було відкладено у зв'язку із тим, що почались політичні ігри команди президента... Адже закон, який фактично мав зробити зміни щодо «правки Лозового», які унеможливлюють розслідування щодо злочинів проти Майдану, міг би бути проваленим», - сказав він.

За словами парламентарія, законопроект № 7547 щодо удосконалення кримінального судочинства «терміново був знятий, і зараз ідуть консультації задля того, щоб завтра його позитивно проголосувати».

«Я думаю, що завтра - це вже крайній строк, коли Верховна Рада повинна ухвалити відповідні зміни, задля того, щоб за кілька днів не було «поховано» ті справи, які ми маємо за честь довести до кінця і показати людям, хто винен у діях 2014 року», - пояснив Вадим Івченко.

Політик також нагадав, що напередодні народні депутати також не підтримали три законопроекти щодо забезпечення діяльності Державного бюро розслідувань.

«Депутати команди президента різко перестали давати голоси за Державне бюро розслідувань. Це безпрецедентно, коли найбільша фракція дає 48 голосів», - наголосив він.

Нагадаємо, 3 жовтня 2017 року Верховна Рада України ухвалила законопроект №6232 про внесення змін до низки кодексів, який начебто запускає судову реформу. Але після цього низка депутатів і юристів заявили, що до ухваленого закону народний депутат Андрій Лозовий вніс неприйнятну поправку, яка дозволить уникнути покарання колишнім членам Партії регіонів.

 

Софія ЗАРУДНА, INTV.