Фракція «Батьківщина» не підтримала кадрові питання щодо призначення нового голови НБУ Якова Смолія і Уповноваженого Верховної Ради України із прав людини, оскільки такі призначення стали предметом політичних домовленостей і політичної доцільності.

 

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав народний депутат фракції «Батьківщина» Олексій Рябчин.

«Змогли домовитись, дотиснули, знайшли якісь аргументи - і ви бачили голосування», - сказав він.

 

За словами Олексія Рябчина, досі залишаються вакантними посади на призначення низки міністрів, але питання «щодо міністерств потрібно ставити до коаліції, а не опозиції».

«Батьківщина» буде спілкуватись із кандидатами, якщо будуть вони запропоновані», - наголосив він.

 

Крім того, за словами Олексія Рябчина, в Україні склалась ганебна практика, коли на державних посадах відсутні призначені особи, які є відповідальними за той чи інший напрямок, в тому числі мова іде про виконуючих обов'язків тих чи інших міністерств.

«В.о. не несуть відповідальність, перебувають у підвішеному стані, і їх можна легко звільнити у будь-який час. Це вигідна тактика для влади, але це - безвідповідальність», - зауважив він.

 

Олексія Рябчин також додав, що щодо ЦВК «незрозуміла ситуація», адже нині президентом запропоновано більше кандидатів, аніж існує вакантних місць для нового складу ЦВК.  

«Це якась інтрига: якого кандидата і від якої політичної сили не оберуть», - сказав він і додав, що таким чином нині постає важливе питання до голови ВРУ Андрія Парубія щодо того, чи піде він на крок «формування нелегітимної структури ЦВК».

 

«Торги, дерибан, корупція, але не розвиток», - підсумував Олексій Рябчин, коментуючи кадрові призначення.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV