Станом на сьогодні немає жодної компанії, яка готова інвестувати в нашу газотранспортну систему, окрім компанії під назвою Держава Україна. Про це заявив заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, виступаючи на відкритих комітетських слуханнях на тему: «ГТС: ключові виклики та критерії залучення стратегічного партнера. Роль Парламенту в законодавчому забезпеченні процесу».

«Я тут представляю власників однієї з найбільших європейських компаній, яка має об'єм газу для транспортування, яка готова інвестувати від 4 до 6 млрд дол. щорічно власних ресурсів, ресурсів власних банків для того, щоб ця система почала діяти. Ця потужна структура оцінюється приблизно у 200-220 млрд дол., вона має потужності для транспортування близько 110 млрд куб. м газу. Наша структура також має укладений договір на це транспортування, має технологічні можливості для цього (72 газоперекачуючі станції, 702 станції, які можуть піднімати газ на поверхню). Ми маємо унікальні потужності для зберігання цього газу, ми маємо потужне зовнішнє економічне управління, яке працює зараз над тим, щоб «Потік-2» та «Південний потік» максимально були обмежені в цих діях. Це те, що ми можемо запропонувати для інвестиційних та інших потужностей. Якщо є хоч одна компанія, яка має приблизно стільки ж - ми готові з нею розмовляти», - сказав він.

За словами політика, Держава Україна має попередні контракти з найбільшими світовими компаніями на видобуток приблизно 20% розвіданих запасів, якими ми володіємо, 7 трлн куб. м газу, які ми готові піднімати на поверхню через технології Shell-газу або сланцевого газу.

«Ми мали попередні контракти, які поки що призупинені, але ми готові далі вести розмову про їх відновлення. Ми маємо перші можливості для укладання контрактів по скрапленому газу. Ви розумієте, кого я представляю? Я тут разом з моїми колегами представляю Державу Україна!» - заявив Сергій Соболєв.

«Які наші мінуси? Ми не рекструктуризовані і не реформовані, згідно з третім енергетичним пакетом. І це не можливо зробити протягом найближчого року, поки діють контракти, які до останнього називали злочинними. А тепер виявляється - це єдиний порятунок, який є у держави. Наш мінус у тому, що ми не маємо остаточних рішень наших партнерів щодо Північного потоку-2 та Південного потоку, але їх ніхто не має у світі», - зауважив парламентарій.

За словами народного депутата, якщо «хтось з потенційних інвесторів може запропонувати свої умови для змагань з нами - ми відкриті до такої розмови».

«Єдина проблема - це менеджмент. Але я думаю, що протягом року-півтора менеджмент нашої компанії, яка називається «Держава Україна», буде змінений, бо на жаль, поки що наш менеджмент пропонує нам відмовитись від управління своїми активами, створити інші надструктури, де ми не управлятимемо», - звернув увагу заступник керівника фракції.

Сергій Соболєв переконаний, представляти Державу Україна у питанні модернізації ГТС мають ті, хто розуміє, яким потенціалом ми володіємо.

Коментуючи виступи на комітетських слуханнях, він також констатував, що станом на сьогодні немає жодної компанії, яка готова інвестувати в ГТС України - це підтвердив і профільний віце-прем'єр і міністр енергетики.

«Наразі немає жодної компанії, яка готова забезпечити об'єм газу або принаймні контракти з власниками газу, який може бути додатково залучений до української ГТС», - додав він.

Разом із Сергієм Соболєвим у комітетських слуханнях по ГТС взяли участь народні депутати від «Батьківщини» Олександра Кужель, Сергій Євтушок, Руслан Богдан та Ігор Луценко.

Нагадаємо, що «Батьківщина» виступає категорично проти передачі 49% української  ГТС в управління іноземним компаніям.

Політична сила Юлії Тимошенко закликає Верховну Раду України невідкладно проголосувати за поданий «Батьківщиною» законопроект № 8107, який захистить українську ГТС від тіньової передачі та відчуження.