Провал парламентом голосування за скасування електронних декларацій для громадських організацій і активістів свідчить про бажання чинного президента Петра Порошенка і його оточення зробити підконтрольними ті громадські організації, які займаються питаннями боротьби із корупцією в Україні. Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, передає INTV.

«Зараз тривають ігрища «Блоку Петра Порошенка», який не додає 50-60-70 голосів для того, щоб вирішити питання скасування електронних декларацій для громадських організацій і активістів. Вчорашнє голосування проявило всю сутність тих, хто боїться громадських активістів і журналістів-розслідувачів. Очевидно, що це фракція «Блоку Петра Порошенка», - сказав він.

Політик нагадав, що свого часу дві фракції більшості - «Блок Петра Порошенка» і «Народного фронту» внесли пропозицію щодо необхідності подання декларацій про майно і доходи громадськими організаціями до «абсолютно правильного закону, який скасував зняття електронного декларування із військовослужбовців».

«На жаль, з голосу була подана поправка, яка запровадила електронне декларування для журналістів-розслідувачів і громадських активістів - і вже 8 місяців ми не можемо вийти із цієї ситуації», - зауважив політик.

За словами парламентарія, фракція «Батьківщина» повторно готує законопроект щодо вирішення питання про скасування електронних декларацій для громадських організацій і активістів, і цілком імовірно, парламент може повернутись до розгляду відповідного питання вже найближчим часом.

 

Софія ЗАРУДНА, INTV