Швейцарська лабораторія не сумнівається у висновках британських експертів у "справі Скрипаля"- повідомляє DW

В акредитованих лабораторіях ОЗХЗ  діють "жорсткі стандарти перевірки", результатам якої можна довіряти, відзначають експерти лабораторії у швейцарському місті Шпіц.

 

Штаб-квартира Організації із заборони хімічної зброї

Штаб-квартира Організації із заборони хімічної зброї

 

Центр радіологічного і хіміко-біологічного аналізу в швейцарському місті Шпіц закликав не сумніватися у висновках британських експертів щодо характеру токсичного хімікату, який було використано під час отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Таку заяву представники лабораторії оприлюднили в Twitter у неділю, 15 квітня. Швейцарська сторона відзначає "жорсткі стандарти перевірки", результатам якої "можна довіряти".

 

 

 

Раніше британські експерти заявили, що вони ідентифікували речовину, якою були отруєні Скрипаль та його донька, як нервово-паралітичну бойову отруйну речовину "Новачок". Британська лабораторія "Портон-Даун" є "акредитованою лабораторією" Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), як і центр у швейцарському місті Шпіц, йдеться у заяві.

Напередодні, 14 квітня, глава російського МЗС Сергій Лавров з посиланням на швейцарських експертів повідомив про виявлення в зразках із Солсбері слідів нервово-паралітичної отруйної речовини BZ і високої концентрації речовини A-234. Заяву російської сторони "може прокоментувати лише ОЗХЗ", наголосили представники лабораторії в Шпіці.