Нинішня державна політика, яку здійснює влада щодо осіб низки соціально незахищених категорій, є неприпустимою і потребує перегляду. Саме тому фракція «Батьківщина» не голосувала за проект закону №6230 щодо виплати грошової компенсації на харчування дітей, адже реалізація відповідної ініціативи несе серйозні ризики щодо забезпечення якісного харчування дітей.

 

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав народний депутат України фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок, передає INTV.

 

За словами політика, відповідний законопроект дійсно передбачає можливість монетизації пільг, які існують щодо харчування дітей у навчальних закладах, проте така ініціатива матиме серйозні наслідки для харчування дітей.

«По-перше, я розцінюю ініціативу уряду щодо монетизації пільг як таку, що така пільга взагалі перестане існувати. По-друге, я дивлюсь на родини - є благополучні, є неблагополучні. І може статись так, що у неблагополучних родинах батьки можуть забрати гроші собі, а дитина залишиться без харчування. Тому такий механізм не передбачає виконання основної мети - забезпечення харчування дитини», - пояснив він.

 

Також політик зауважив, що щодо питання якісного забезпечення харчуванням дітей у низці закладів існують серйозні проблеми, що напряму пов'язані із корупційними оборудками.

«Я неодноразово відповідними запитами звертався до Антимонопольного комітету, тому що з'являються на тендерах фірми-метелики, які не мають жодної ложки, вилки чи іншого устаткування, але виграють ці тендери, беруть підрядників і у такий спосіб крадуть ті мінімальні гроші, які передбачено на харчування дітей. Це - ганьба!», - обурено зауважив Сергій Євтушок.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV