Юлія Тимошенко залишається незмінним лідером громадських симпатій у президентському рейтингу, і так само найвищу підтримку має Партія ВО «Батьківщина», про що свідчать останні соціологічні дослідження. Крім того, соціологія демонструє, що нині відбувається «безславне завершення нинішнього політичного режиму на основі альянсу «Блоку Петра Порошенка» і «Народного Фронту».

 

Про це під час прес-конференції директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, передає INTV.

 «Ще одна неприємна новина для влади - за всіма соціологічними опитуваннями, і за квітень зокрема - Юлія Тимошенко є лідером президентських перегонів, а «Батьківщина» - лідер партійних перегонів», - сказав він.

 

За словами експерта, показники підтримки Юлія Тимошенко як лідера і Партії ВО «Батьківщини» між собою корелюються, що є важливим фактом, тому що у інших політичних партій і їх лідерів така кореляція - відсутня.

«Це свідчить про те, що безславно закінчується перша каденція діючого президента і безславно закінчується політичний режим на основі альянсу «Блоку Петра Порошенка» і «Народного Фронту». Як у фільмі Тарантіно «Безславні виродки» - отаке безславне завершення всього політичного режиму, який так пафосно починав свою каденцію, і пафосно продовжує - але це відбувається із розпачу, а не від надії», - пояснив Віктор Небоженко.

 

 

Водночас за словами експерта корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтина Матвієнка, Юлія Тимошенко у виборчих перегонах залишатиметься «поза конкуренцією», адже вона стабільно зберігає перше місце у рейтингу довіри українських громадян.

«Інтрига наступної президентської кампанії полягає у тому, з ким Юлія Тимошенко потрапляє до другого туру, тому що Петро Олексійович відповідно до соціологічного дослідження - до другого туру не потрапляє», - сказав він.

 

За словами експерта, інші потенційні кандидати за нинішніми прогнозами не зможуть обігнати лідера ВО «Батьківщина», і «нові прізвища» є невипадковими.

«Вакарчук і Зеленський - два «краплені валети», яких достають із колоди шулери, щоб грати на виборчій партитурі. Анатолій Гриценко - споконвічний відстійник голосів у між виборчий період. «Партія «Громадянська позиція» не має своїх організаційних структур на місцях, зрозумілої цивілізаційної позиції для України, а створюється лише образ Гриценка як можливого президента в авторитарному стилі», - пояснив експерт.

 

Костянтин Матвієнко також наголосив, що 29 квітня відбудуться вибори у 40-ка об'єднаних територіальних громадах, де Партія ВО «Батьківщина» традиційно висуває своїх кандидатів в усіх регіонах країни і громадах, і де стабільно отримує високий результат, що свідчить про високу довіру українського суспільства. «В усіх хвилях виборів команда «Батьківщини» отримує перше місце», - наголосив він.

 

За словами Костянтина Матвієнка, на майбутній президентській кампанії реально переможе той політик, який «стане лідером громадської думки».

«....який запропонує своє бачення майбутнього країни, дасть відповідь на питання - як закінчити війну, як відновити територіальну цілісність, що робити із стагнуючою українською економікою і інфраструктурою», - підсумував він.

 

Водночас директор соціологічної служби «Український барометр» Віктора Небоженка підтвердив прогноз експертів і наголосив, що питання іншої кандидатури у другому турі президентських виборів - буде відкритим, і стане «інтригою всієї виборчої кампанії».

 

«Ця президентська кампанія буде мати дві сенсації: Перша - президент Петро Порошенко не потрапляє у другий тур, а друга - ніхто не знає, хто разом із Тимошенко увійде у другий тур. І до останнього моменту це буде запекла боротьба, і буде інтрига всієї виборчої кампанії», - сказав він.

 

Софія ЗАРУДНА

INTV