Ситуація із будівництвом і відкриттям мосту через Керченську протоку має стати предметом розгляду Ради Безпеки ООН і міжнародними судами, проте офіційний Київ демонструє надто кволу позицію щодо цього питання, що є неприпустимим.

 

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, передає INTV.

«Незаконне будівництво мостового переходу через Керченську протоку повинне стати предметом розгляду Радою Безпеки ООН і міжнародними судами, бо це - пряме порушення міжнародного права, що торкається міжнародного судноплавства і територіальних вод», - сказав він.

 

Політик обурився, що офіційний Київ демонструє надто кволу позицію щодо відповідного питання, і українська сторона «не порушила відповідне питання у Раді Безпеки ООН».

«Мене дивує беззуба позиція держави на відміну від позиції бізнесу, який вже отримав перші рішення, де фігурують сотні мільйонів доларів. Адже Україна понесли збитки на десятки, а можливо і сотні мільярдів доларів», - сказав парламентарій.

 

За словами першого заступника голови фракції «Батьківщина», важливо, аби Україна «проявляла більше ініціативи», щоб російського агресора поставити в умови, коли «він буде покараний двічі».

«По-перше, це відшкодувати Україні завдані збитки, а, по-друге, звільнити українські території через міжнародні санкції», - додав він.

 

Сергій Соболєв також додав, що для Росії внаслідок відкриття Керченського мосту матиме позитивні наслідки як то стабільне транспортне сполучення, але загалом така ситуація є ще додатковим свідченням продовження анексії півострова, яку розпочала РФ.

 

На думку парламентарія, для України будівництво Керченського мосту позначиться на обмеженні можливостей заходу судів у акваторію Азовського моря.

«Маріупольський і Бердянський порти будуть залежати від тоннажності і розмірів судів, які будуть заходити. Але це питання також повинно бути розглядом в міжнародних судових інстанціях і Радбезі ООН», - підсумував він.

 

Софія ЗАРУДНА

INTV