Генеральна прокуратура України повинна відзвітувати щодо того, як просуваються справи проти тих народних депутатів щодо яких Верховна Рада України надавала дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності.

 

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, передає INTV.

«Хотілось би заслухати звіт Генеральної прокуратури України щодо того, чим закінчується надання згоди Верховної Ради України на притягнення до кримінальної відповідальності тих чи інших народних депутатів, адже на моїй памяті ми дали кілька десятків таких дозволів», - сказав він.

 

За словами політика, Верховна Рада України під час кожного голосування надає згоду на притягнення до кримінальної відповідальності того чи іншого депутата, але ці справи не передають у суди, і щодо них немає рішень.

«Де справи в судах? Де рішення судів? Приміром, справу Сергія Мельничука навіть не направлено до суду - а пройшло майже 2 роки», - нагадав він.

 

За словами парламентарія, разом із тим нині відбуваються спекуляції навколо питання щодо зняття депутатської недоторканності через внесення змін до Конституції України, що «Батьківщина» завжди підтримувала, проте насправді влада не зацікавлена у виконанні такої обіцянки.

«Питання у тому, що правоохоронна система повинна принаймні по одному випадку довести цю справу до рішення суду», - підсумував Сергій Соболєв.  

 

Софія ЗАРУДНА

INTV