Затягування процесу утворення Вищого антикорупційного суду пов'язане із небажанням влади утворювати такий орган, який у першу чергу завдасть удару саме корупціонерам, які нині перебувають на найвищих державних посадах.

 

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав народний депутат фракції «Батьківщина» Вадим Івченко, передає INTV.

«Влада боїться запровадження Вищого антикорупційного суду. Адже це той суд, який безпосередньо буде досліджувати виключно корупцію топ-посадовців і чиновників топ-рівня», - сказав він.

 

За словами парламентарія, сьогодні профільним парламентським комітетом відбувається розгляд поправок до відповідного законопроекту, і кількість поправок є безпрецедентно високою.

«На комітеті відбувається розгляд правок, і «Батьківщина» буде відстоювати все те, що погоджено із міжнародними партнерами, оскільки хочемо, щоб цей суд був вільним, незалежним від Банкової та загалом будь-якого президента. Лише тоді цей суд буде об'єктивно розглядати справи топ-корупціонерів України», - сказав політик.

 

Вадим Івченко припустив, що закон про створення Вищого антикорупційного суду ймовірно буде ухвалений ще у поточному році, а потім ще протягом року триватиме процес відбору кадрів.

«Але цій владі, яка максимально була задіяна в корупції, не вдасться уникнути покарання тих суддів, які будуть обрані за результатами чесного відкритого конкурсу», - підсумував політик.

 

Софія ЗАРУДНА

INTV