Питання залучення миротворчої Місії ООН для врегулювання ситуації в Україні є складним та потребує ретельної і прискіпливої уваги до деталей. Принципово важливим є питання щодо мандату відповідної Місії, а крім того слід зважати на такі факти, що залучення Місії може мати також і негативні наслідки для України.

 

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав народний депутат фракції «Самопоміч» Роман Семенуха, передає INTV.

«До питання щодо залучення миротворців ООН я ставлюся обережно. Саме поняття «миротворець» несе якісно-позитивне очікування, але слід говорити про реалії. А правда така, що за всю історію Генасамблея ООН давала дозвіл на декілька десятків мандатів на здійснення миротворчих операцій, але дуже часто такі миротворчі операції не приносили миру», - сказав він.

 

За словами політика, приміром, у Конго така операція призвела до загострення конфлікту, а у Югославії миротворча місія не змогла запобігти етнічним чисткам.

 

Роман Семенуха також звернув увагу на те, що важливим є питання щодо мандату Місії, тобто її повноважень. 

«Який мандат Місії? Забезпечувати контроль кордону, чи забезпечувати пересування вантажів? Стоїть дуже багато питань, і диявол приховується у деталях», - застеріг він.

 

Політик також обурився тим фактом, що нині йдеться про залучення миротворчої Місії саме на Східній частині країни, але не йдеться щодо Криму.

«Чому Порошенко мовчить про те, що миротворці повинні стати на перешийок із Кримом? Це ж українська територія!», - виголосив народний депутат.

 

Роман Семенуха також звернув увагу щодо того питання, хто саме буде у складі миротворчої Місії, адже нині існує ризик того, що у Місії зможуть працювати силовики із Росії.

«Навіть якщо Росія формально не буде брати участь у Місії, то нічого не заважає російським солдатам і офіцерам прийняти громадянство, приміром, Білорусії, і колонія Росія-Білорусь делегує миротворців начебто від Білорусії», - застеріг він.

«Я застерігав би не очаровуватись і не будувати хибних міфів навколо миротворчої Місії. Найкращий миротворець - це солдат ЗСУ, бо ніхто крім нього не буде звільняти територію України», - підсумував політик.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV