Заява речниці Державного департаменту США Хізер Науерт

Державний департамент США
Офіс речниці
Для негайного розповсюдження

 

Сполучені Штати засуджують будівництво і часткове відкриття Росією моста через Керченську протоку між Росією і окупованим Кримом, що було зроблено без дозволу уряду України. Крим є частиною України. Будівництво Росією моста служить нагадуванням про збереження готовності Росії нехтувати міжнародним правом.

 

Міст не тільки являє собою спробу Росії закріпити своє незаконне захоплення і окупацію Криму, але і ускладнює навігацію, обмежуючи розмір суден, які можуть проходити через Керченську протоку, єдиний шлях для доступу до територіальних вод України в Азовському морі. Ми закликаємо Росію не перешкоджати цьому судноплавству.

 

 

Сполучені Штати ввели санкції стосовно багатьох фізичних і юридичних осіб, що беруть участь в цьому проекті. Ці та інші наші санкції, пов'язані з Кримом, залишатимуться в силі до тих пір, поки Росія не поверне контроль над півостровом Україні.

 

Ми знову підтверджуємо свою прихильність суверенітету і територіальній цілісності України і нагадуємо про те, що міжнародна спільнота висловила цю прихильність в резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262.