Фракція «Батьківщина» виступає «за» зняття абсолютно корупційної мажоритарної складової, яка приводить до українського парламенту олігархів та корупціонерів.

 

Про це сказав народний депутат, заступник голови Партії ВО «Батьківщина» Іван Крулько під час мітингу під Верховною Радою щодо відміни виборів за законом Януковича та ухвалення нового Виборчого кодексу з відкритими списками.

«Батьківщина» у першому читанні підтримала цей закон і голосуватиме за нього у другому читанні з нашими пропозиціями і поправками. Для нашої політичної сили виключення мажоритарної складової є принциповою позицією. Український парламент не має формуватись, коли виборчі округи перетворюються на скупку голосів і коли реально вибір людини нічого не означає, бо вже все вирішено до виборів», - сказав Іван Крулько.

 

За словами народного депутата, пропорційний закон з відкритими списками дасть змогу кожному виборцю впливати на остаточний список депутатів політичної сили, яка пройде відсотковий бар'єр.

«Батьківщина» готова до відкритих списків і внутрішньопартійної конкуренції, до праймеріс, які дадуть змогу привести у парламент достойних людей», - зауважив він.

 

На думку парламентарія, нова виборча система дасть змогу повернути довіру до парламенту та сформувати Верховну раду, якою суспільство пишатиметься, а не вважатиме її найбільшим злом у суспільстві, як зараз.

«Повернути довіру парламенту - це значить повернути довіру до інституцій держави, зробити державу сильнішою», підсумував він.