Чинний президент України Петро Порошенко, розуміючи відсутність власних перспектив на перемогу на найближчих президентських виборах, намагається утворити підконтрольну ЦВК і обиратись за старим виборчим законодавством, яке відкриває шлях до використання виборчих махінацій.

 

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказала народний депутат фракції «Батьківщина» Олександра Кужель, передає INTV.

«Президент знає, що він не має шансів бути обраним народом України, і у питанні призначення нових членів ЦВК він робить все, щоб поставити тих людей, які забезпечать фальсифікацію виборів, щоб залишитись на другий термін», - сказала вона. 

«Але я просто прошу президента зупинитись, бо він повинен пам'ятати - це завжди закінчується дуже погано», - застерегла парламентарій.

 

Олександра Кужель також повідомила, що сьогодні президент України намагається «у будь-кому напрямку перетягнути всю владу на себе, і він викидає із кожного законопроекту Верховну Раду України». Політик також застерегла, що існує високий ризик того, що такі опозиційні фракції як «Батьківщина» можуть бути непредставленими у ЦВК, що є порушенням закону.

«Призначення ЦВК - це лакмусовий папірець про ті розмови про демократію, рівні права в Україні», - додала вона.

 

Олександра Кужель також нагадала, що сьогодні вкрай важливим є питання щодо зміни виборчого законодавства і ухвалення нового Виборчого кодексу, щодо чого влада задекларувала свій намір ще на початку своєї каденції.

«Якщо не буде змінено ЦВК і не буде проголосовано нове виборче законодавство, Порошенко підпише собі статус «нев'їздного» у будь-яку цивілізовану країну світу. Але він і чинна коаліція не готові змінювати виборче законодавство, тому що вони бояться прозорих правил, і бояться, що рішення буде ухвалювати народ, а не гроші», - підсумувала Олександра Кужель.

 

Софія ЗАРУДНА

INTV