Депутатські парламентські фракції із низьким рейтингом довіри суспільства не зацікавлені у обранні нового складу ЦВК, адже відповідні політичні сили не потраплять до парламенту у разі оголошення дострокових виборів.

 

Про це в кулуарах Верховної Ради України сказала народний депутат фракції «Самопоміч» Олена Сотник.

 

«Існують великі фракції, які сьогодні мають низькі рейтинги, і тому не хочуть голосувати за нову ЦВК, бо бояться, що легітимна ЦВК - це прямий шлях до дострокових виборів», - сказала вона.

 

За словами політика, після обрання нового складу ЦВК фракція «Блок Петра Порошенка» може скористатись своїм правом вийти із коаліції, і тоді з'являться підстави для оголошення дострокових парламентських виборів, внаслідок чого такі політичні сили як «Народний фронт» не пройдуть у парламент.

 

«Хоча насправді, коаліції вже не існує, і президент може ініціювати відповідне питання», - припустила вона.

 

Крім того, Олена Сотник також повідомила, що ситуація щодо того, що президент подав 14 кандидатів на 13 вакантних місць - виникла неспроста.

 

«Очевидно, що ця ситуація створена для того, щоб посіяти певні протистояння між фракціями», - застерегла народний депутат.

 

Парламентарій нагадала, що відповідно до чинного законодавства України і світових демократичних стандартів загалом, всі фракції повинні мати можливість делегувати своїх кандидатів і бути представленими у ЦВК.

 

«Але бачимо, що ігри продовжуються у парламенті, коаліція грається з демократичними принципами», - сказала політик.

 

На думку Олени Сотник, ситуація із не обранням нового складу ЦВК після закінчення терміну її повноважень є неприпустимою.

 

«Нелегітимна ЦВК - це загроза і національній безпеці України, і це велике питання щодо легітимності виборів у об'єднаних територіальних громадах, вже не кажучи про те, що обрання нової ЦВК - це ключова вимогу виборчої реформи і виборчого процесу в Україні», - підсумувала народний депутат.

 

Софія ЗАРУДНА

INTV