У зв'язку з цим політологи очікують застосування «чорних» технологій на виборах президента у 2019 році.

 

Таку думку, підбиваючи підсумки 4-річної діяльності Петра Порошенка, висловив Костянтин Матвієнко, експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика», передає INTV.

«На жаль, окрім таких банальностей як вдалося зберегти країну, вдалося недопустити наступ ворога на Сході країни, вдалося розширити міжнародну підтримку країни, знову-таки, цей вже у зубах нав'язливий безвізовий режим і, наостанок, не самий потужний козир як-то питання автокефалії української православної церкви, - додати щось іще у цей кейс є неймовірно складно», - сказав він під час прес-конференції у Києві.

 

Проблемою ж Петра Порошенка, на думку політолога, є те, що він, як і попередні українські президенти, намагався відтворювати російську самодержавну модель правління, входити у ті компетенції, що не «царське його діло». Передусім - це управління економікою.

«Коли президент раптом починає інспектувати якість доріг, то навіть з точки зору банального політичного маневру - це є компетенцією уряду. Позаяк, зараз між президентом і урядом не самі добрі відносини, то він абсолютно спокійно міг ставити питання щодо діяльності уряду, але самому не лізти у ці речі», - зазначив К. Матвієнко.

 

Втім, нічого із заявлених раніше президентом обіцянок, що об'єктивно було потрібно Україні, нині не зроблено, вважає політолог.

«Тому, команда президента буде змушена вдаватися до чорних технологій», - переконаний він.

 

Серед таких - технології зразка президента Кучми, як-то протиставлення країни та її орієнтирів.   

«Варто було президенту Порошенку втрутитися у церковне питання, як звідти як антитеза прозвучала позиція «Опозиційного блоку» і персонально В. Новинського, який всерйоз зайнявся церковною політикою», - зауважив експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика».

 

За словами К. Матвієнка, нині є два потужних суб'єкти, які визначають українську політику.

«Команда президента, яка, скажімо так, на схилі своєї діяльності і команда Юлії Тимошенко, яка буквально зараз формує розгорнуту політичну машину. Що важливо, ця машина наповнюється політичним змістом, який стосується актуальних проблем українського суспільства нині і у майбутньому», - підсумував політолог.