Торговельні суперечки між США, з однієї сторони, ЄС і Канадою - з іншої, які виникли під час саміту країн G7, можуть мати негативні наслідки для України.

 

Про це сказав під час прес-конференції у Києві Андрій Вигиринський, політичний та економічний експерт, передає INTV.

«Якщо зростає ринок Китаю, то ми всі розуміємо, що зростають ціни на металургічну продукцію: на алюміній, на сталь. Це, у свою чергу, покращує експортну вартість сировини з України.

Якщо, припустимо, продукція з Європейського союзу, яка експортується на ринок США, стане для ринку Сполучених Штатів неконкурентоздатною, то її надлишок утвориться на території самого ЄС. А, крім того, на міжнародних ринках. Тим саме, за рахунок вищої якості вона витіснятиме українську продукцію в структурі світового споживання. А як наслідок - скорочення для нас виробництва, що, у свою чергу, призведе до скорочення експортної виручки», - сказав він.

 

За словами А. Вигиринського, експорт України до США нині не перевищує декількасот мільйонів доларів і не є тим ринком, де «ми активно торгуємо».

«Але якщо цей ринок закриється для європейських виробників, в силу конкурентоздатності, то для наших виробників - це буде тиск по їх позиціям», - зазначив експерт.

 

Крім того, на думку А. Вигиринського, Україні економічно шкодить протекціоністська політика президента США, Дональда Трампа і «від цього ми теж нікуди не дінемося».

«Протекціонізм, який стосується валютної позиції політики федеральної резервної системи - це укріплення і здорожчання на ринку вартості долара. Це, у свою чергу, відтягує капітал з країн, що розвиваються. Інвестору простіше і надійніше вкласти гроші у суверенні цінні папери ФРС США під 2-3% річних стабільного гарантованого доходу без інших факторів і ризиків, ніж купувати суверенні цінні папери таких країн, як Україна під 6-8% і більше», - пояснив політичний та економічний експерт.

 

Як відомо, США відмовились підписувати підсумкове комюніке саміту країн G7.