Екс-міністр з питань ЖКГ України, Олексій Кучеренко прокоментував чергові ініціативи з підвищення вартості водопостачання у столиці.

За його словами, новостворена Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) «у складі 5 чоловік» повідомила усі підприємства з водопостачання, що заявки на тарифи 2019 року вони прийматимуть до 1 липня 2018 р. (за півроку - прим.). 

«Саме тому водоканали, приблизно в одному і тому ж ракурсі, збільшили собі у півтора рази заявки, тим саме, довівши вчергове, що самі по собі вони підтверджують, що фактично можна обґрунтувати будь-який тариф. Тому нині центр дискусій буде перенесено на Національну комісію, коли вона розглядатиме відповідне питання», - сказав фахівець під час прес-конференції у Києві, передає INTV.      

До цього відбулася процедура публічних слухань при КМДА, на яких, за словами Кучеренка, від експертного середовища, економістів, депутатів чи киян «нікого не було».

«Вона (КМДА - прим.) сама підриває довіру до цієї тарифної системи. Тим не менш, ця процедура наче формально і пройшла. Це підвищення прийнято на цих слуханнях. І тому наступним майданчиком будуть публічні слухання у якомусь форматі в НКРЕКП», - зазначив екс-чиновник.

Цікавою, на його думку, буде позиція самої КМДА, яка теж прийматиме участь у цих слуханнях.

«І я задаю собі запитання, коли пан Пантелеєв (Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА - прим.) приймає участь на засіданні комісії - він кого там представляє? Якщо «Київводоканал» - це одне, тоді він представляє монополіста. Якщо киян - то це інше, тоді він має представляти інтереси споживачів. Тоді слід зрозуміти його позицію щодо цього питання. Ось цей «дуалізм», не вирішений нині, і є причиною серйозних таких колізій. А хто ж від споживачів представляє на цих слуханнях, власне, інтереси киян?», - зауважив О. Кучеренко.

«Захисту прав споживачів, в тому числі і у тарифних процесах, в тому числі і по якості послуг, і по начисленні, обліку, тощо - в країні не існує. І у місті Києві так само - його не існує», - підкреслив міністр з питань ЖКГ України (2007-2009 рр.).

В результаті споживач, який сплачує всі ці тарифи, «надумані, надуті чи ненадуті» - він у підсумку залишається поза процесом, підсумував О. Кучеренко.