Законопроект про внесення змін до закону «Про Державне бюро розслідувань» щодо уточнення окремих положень вже майже готовий для винесення на голосування до сесійної зали. Про це під час засідання парламентсько-громадської платформи "Правоохоронні Органи: Компетенції, Розмежування повноважень та Синергія" сказав голова Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін, передає INTV.

«Законопроект №5395 вже майже готовий, таблицю порівняльну ми схвалили 6 червня. Зараз там виправляються технічні речі. І ми готові надати можливість повноцінно запрацювати ДБР», - зазначив парламентарій.

 

Без названия (5)

 

Також, за його словами,  позитивним моментом в роботі Верховної Ради є прийняття в першому читанні законопроекту про кримінальні проступки.

«У цьому нам допомогла місія ЄС. З їхньою допомогою, лобіюванням в деяких кабінетах ми цей законопроект все ж таки приймемо навіть на цій сесії для того, щоб розвантажити наших слідчих правоохоронних органів», - сказав народний депутат.

Крім того А. Кожем'якін звернув увагу і на негативні моменти в роботі парламенту.

«У Верховній Раді існує шлях, коли треба змінити КПК, але при цьому обійти комітет, який очолює пан Кожем'якін, тому що там знаються на оперативно-розшуковій діяльності, досудових процесах, кримінальній юстиції», - розповів народний обранець.

Як приклад він навів ухвалену поправку до КПК одного з представників «дуже радикальної фракції», яка змінює 62 статті. Вона голосувалася вночі.

«Тому сьогодні маємо невеличкий правоохоронний колапс. Але він міг би бути ще більшим якби ми не втрутилися і не заблокували цей процес», - резюмував А. Кожем'якін.