Українська влада має вжити необхідних кроків задля щонайшвидшого створення Вищого антикорупційного суду. Крім того, пріоритетні кроки для української влади - скасування електронного декларування для представників громадських організацій, ухвалення нового Виборчого кодексу та призначення нового складу ЦВК.

 

Про це під час зустрічі парламентсько-громадської платформи «Правоохоронні органи: компетенції, розмежування повноважень і синергія» сказав глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

«Що я хотів сказати щодо пріоритетів на наступні місяці... (...) Ми вважаємо, щоб Антикорупційний суд був створений вже зараз. Ми також вважаємо, щоб уряд вжив необхідних корків для підтвердження власних заяв і декларацій», - сказав він.

 

За словами дипломата, також слід звернути увагу на питання щодо електронного декларування для чиновників і скасування електронного  декларування для членів громадських організацій.

«Це катастрофа! Хтось має щось зробити, щоб національна агенція з протидії корупції могла слідкувати за поданням декларацій, щоб цей процес нарешті пішов! Також слід усунути декларування для громадських активістів - бо це просто ганебна ідея», - додав він.

 

За словами Мінгареллі, Верховній Раді України слід також ухвалити у другому читанні закон про новий виборчий кодекс, і вирішити питання щодо нового складу ЦВК.

«ВК має бути теж призначена якомога швидше. Нам складно зрозуміти, чому цей процес іде так повільно. Тому ми хотіли б простимулювати урядові владні кола працювати у цьому напрямку», - підсумував Хьюг Мінгареллі.

 

Софія ЗАРУДНА

INTV