Зараз критично важливо в Законі "Про Вищий антикорупційний суд" усунути поправку, згідно з якою цей суд не розглядатиме апеляційні скарги на вироки, винесені судами першої інстанції у справах НАБУ. Таку думку під час засідання парламентсько-громадської платформи "Правоохоронні Органи: Компетенції, Розмежування повноважень та Синергія" висловив директор НАБУ Артем Ситник, передає INTV.

«Ця норма міститься у перехідних положеннях закону. Незважаючи на це, норма є концептуальною, деякі люди святкували її прийняття», - сказав він.

Також А. Ситник торкнувся питання створення Вищого антикорупційного суду (ВАС).

«Питання створення Антикорупційного суду складні з політичної, але не з організаційної точки зору. Маючи досвід створення органу з нуля, можу сказати, що ВАС можна створити за півроку», - зазначив директор НАБУ

Створення нових органів (НАБУ і ДБР), за його словами, не могло не призвести до дискусії щодо розподілу повноважень, які достатньо чітко наразі розмежовує ст.216 чинного КПК.

«Проблеми, яка б вимагала перегляду ст.216 КПК зараз немає. Хіба що в окремих органах залишаються підрозділи, які виконують не властиві органам повноваження. Тому треба переглянути повноваження окремих підрозділів правоохоронних органів та завершити формування нових відомств», - вважає А. Ситник.