Оновлення складу ЦВК і ухвалення нового виборчого кодексу повинно відбутись до наступних виборів в Україні. Про це під час зустрічі парламентсько-громадської платформи «Правоохоронні органи: компетенції, розмежування повноважень і синергія» сказав голова правління центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

«Нагадую на необхідності оновлення складу ЦВК, повноваження членів якого завершились, а вони продовжують їх виконувати. Це - не нормально», - сказав він.

«Якісь закулісні торги чомусь не дають нашій Верховній Раді України ухвалити це рішення», - додав Ігор Коліушко.

Експерт також нагадав, що ухвалення нового Виборчого кодексу є нагальною необхідністю, але нині цей процес є надто уповільненим.

«Виборчий кодекс, це законопроект №3112-1. Зараз він начебто готується до другого читання. Відбулось 8 засідань робочої групи, розглянуто лише 946 поправок із 4400, які були подані народними депутатами», - нагадав він.

«Яка перспектива законопроекту? Всі вагаються (щодо термінів і перспектив ухвалення законопроекту - ред.). Я впевнено можу заявити, що ухвалення цього документу є дуже важливим», - підсумував Ігор Коліушко. 

 


Софія ЗАРУДНА, INTV