Українське громадянське суспільство повинне бути залучене до формування принципово нової стратегії розвитку України, що власне і пропонує програма Лідера ВО «Батьківщини» Юлії Тимошенко «Новий курс України», яка започатковує суспільний діалог щодо змін в країні.

Про це у кулуарах Всеукраїнського форуму «Новий курс України», який проходить за ініціативи Лідера Партії ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, сказав перший Президент України Леонід Кравчук.

«Я собі уявив, що якщо ми завтра заживемо за новим сценарієм, який запропонувала Юлія Тимошенко - це буде інша Україна, інше життя. До цього треба йти, підготуватись, і люди повинні схвалити (відповідний курс - ред.), і тоді це стане реальністю», - сказав він.

Відповідаючи на запитання щодо перспектив змін в країні в соціально-економічному аспекті, Леонід Кравчук наголосив, що особисто він «завжди все життя робив із вірою».

«Сьогодні, коли говорила Юлія Володимирівна, було видно, що вона вірить, у неї світились очі! Це дві години аналітичного тексту, нових пропозицій», - додав він.

Леонід Кравчук наголосив, що таку програму можна брати за основу, і здійснювати всі необхідні напрацювання.

«Вважаю, що цей курс потрібно впроваджувати у життя. Можуть бути зміни, доповнення, деталі - економічні, екологічні, правові і управлінські, але про це треба говорити саме на таких майданчиках. Це - нормальний процес», - наголосив він.

Відповідаючи на уточнююче запитання щодо започаткування суспільного діалогу як то створення нової Конституції, Леонід Кравчук наголосив: «Реальною силою, суб'єктом дії має стати народ».

«Нічого не робиться без волі народу. (...) Слід робити, як саме народ скаже:  «так» чи «ні». А хто не хоче виконати його волю, того слід відсторонити», - сказав він.

Відповідаючи на питання щодо його бачення нового президента, перший Президент України Леонід Кравчук наголосив: «Новий президент повинен бути у першу чергу відповідальним, у ньому має поєднуватись воля, розум і дух».

«Духовність, внутрішня воля, гуманітарні підстави, людяність - це або є, або цього немає. От президент має бути у першу чергу Людиною із великої літери», - підсумував політик.