Позитивним очікуванням України від липневого саміту НАТО є прийняття підсумкової заяви, де члени Альянсу підтвердять декларацію Бухарестського саміту 2008 року про те, що Україна стане членом НАТО.

 

Про це заявив керівник Управління з питань співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету міністрів України Олексій Генчев під час круглого столу "Чого слід очікувати Україні від Брюссельського саміту НАТО (2018)" у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

 

"Для України безумовним сигналом, безумовним позитивним очікуванням має стати заява зі сторони НАТО щодо підтвердження декларації Бухарестського саміту 2008 року про те, що Україна буде членом альянсу. Це те - що ми мали отримати та реалізовувати протягом останніх 10 років", -  сказав він.

Урядовець зазначив, що Україні не варто робити якихось заяв щодо надання Плану дій щодо членства в НАТО. За його словами, наразі найголовніше - проводити реформи, "щоб стати гідними цього ПДЧ". "Питання реформування України - це не лише реформування оборонного та безпекового сектору, а це питання реформування держави в цілому", - заявив Генчев.

 

Він вказав на те, що через позицію Угорщини не відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО на вищому рівні і тому не всі очікування будуть реалізовані:  "Очікувалося, що буде проводиться засідання Комісії Україна-НАТО на вищому рівні, на рівні глав держав та урядів Альянсу, але є питання  консенсусу прийняття рішення в НАТО. І цим скористалися дуже успішно наші сусіди з Угорщини, які блокували усі рішення щодо засідань, не лише Комісії Україна-НАТО у Брюсселі, але також і на рівні міністрів закордонних справ та міністрів оборони".

 

За словами Генчева, порядок денний участі українського делегації на чолі з Президентом України Петром Порошенком буде наступний: "11 липня Президент України Петро Порошенко буде брати участь у social dinner - це вечеря на рівні глав держав Альянсу та країн-партнерів, які беруть участь у місії НАТО в Афганістані "Рішуча підтримка". Це - непротокольний захід, але дуже важливий з точки зору налагодження або реалізації політичних намірів та амбіцій. Наступного дня буде проводитися вже офіційний захід на рівні глав держав та урядів, які беруть участь у місії НАТО в Афганістані".

 

Крім того, відбудеться засідання країн-членів НАТО з Грузією та Україною, що є "компромісним виходом" з ситуації, яка склалася, додав Генчев.

 

Урядовець також повідомив, що Україна має намір взяти участь у Програмі  розширених можливостей НАТО. "Станом на сьогодні Австралія, Фінляндія, Швеція, Йорданія і Грузія є учасниками цієї програми. В принципі, на сьогодні Україна отримує максимальну як практичну, так технічну та експертну допомогу від НАТО, але ця програма дасть нам можливість більш досконало отримати те, що дасть нам взаємосумістність. Але це не є заміною якоїсь іншої програми НАТО, або якоюсь компромісною заміною ПДЧ. Це - додатковий шанс для України досконало проводити реформи в оборонній та безпековій сферах", - заявив він.