Коли говорять, що Україна переходить на військові стандарти НАТО, зокрема, у питанні інфраструктури то слід розуміти, що це ті стандарти Альянсу, які існують нині, а не у той час, коли країна теоретично зможе приєднатися до НАТО.

На цьому наголосив під час Круглого столу у Києві на тему: «Чого слід очікувати Україні від Брюссельського саміту НАТО (2018)» Микола Сунгуровський, директор військових програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова, передає INTV.

 

«Тобто, якщо ми говоримо, що ми будемо членами НАТО у якійсь перспективі, то давайте дивитися з якими стандартами буде НАТО у цій перспективі. Адже вони теж поміняються. І якщо ми потім почнемо на це реагувати то знову запізнимося. Ми потім ламатимемо те, що побудували зараз. Навіщо це робити? Незрозуміло», - сказав військовий експерт. На його думку, як всередині самої країни, так і на міжнародній арені Україні слід розробляти нову «мову спілкування». Бо якщо «ми говоримо мовою гасел - нам перестають вірити», тобто, результату там нема.

 

«Скільки вони вижимали з нас закон «Про національну безпеку України» - вони не отримали те, що хотіли. І ось з цим ми їдемо на саміт НАТО. І яких результатів після цього ми очікуємо? Тих же гасел, не більше» (...) Тобто, якщо ми зараз виступимо з ініціативою малого НАТО, то нас запитають, а ресурси у вас є, панове, аби утримувати угрупування, бригади, які будуть створюватися?», - зауважив М. Сунгуровський.

 

За словами експерта, існують чотири критерії, які визначають успішність інтеграційних процесів.

«Це єдність цілей, не протиріччя інтересів і методів їх досягнень, це близькість позицій по відношенню до загроз і шляхів їх реалізації, і ресурси. Тобто, всі чотири критерії повинні працювати, а не якийсь один із них вибірково. І ось це визначає системність. Якщо такі ж вимоги ми ставитимемо всередині країни, то у нас з'явиться основа для координації, бо у нас, насправді, безсистемність повна, а від цієї безсистемності у нас відсутня координація. Вона ж можлива тоді, коли є якийсь спільний процес. Тоді є розуміння для чого все відбувається, які є підпроцеси», - зазначив директор військових програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова В першу чергу - це наявність стратегії, яка «написана мовою результатів».

 

«Яким би поганим не був останній Стратегічний оборонний бюлетень, але у ньому хоча б мова використана та, яка потрібна. Тобто, ось такий етап закінчується ось таким результатом, підрезультати - ось такі. Там багато недоліків, але мова його має бути саме такою. Якщо цього немає, то ніякої координації не буде», - підсумував М. Сунгуровський.