Фахівці організації консультують киян з юридичних питань, допомагають вирішити проблеми з комунальними службами, державними структурами, закладами освіти та охорони здоров'я, тощо.

У день відкритих дверей киян та ЗМІ познайомили із напрямками роботи Центру.

 

 

«Кожен мешканець Києва повинен жити у нашому місті гідно, а не виживати. Для цього ми і створили наш «Центр захисту киян», який допоможе кожному мешканцю отримати юридичну консультацію з будь-якого напрямку юриспруденції: кримінальний, адміністративний, господарський, трудовий спір. Це все можемо Вам допомогти», - сказав під час презентації Віталій Нестор, правозахисник, голова ГО «Центр захисту киян», передає INTV.

Спеціалісти Центру не є звичайними випускниками юридичних навчальних закладів, а висококваліфікованими професіоналами, наголосив він.      

«Центр захисту киян» також втілює соціально-освітній проект «Цифрова грамотність» - безкоштовні комп'ютерні курси для людей старшого віку. Аби кожен киянин був обізнаний у всіх напрямках і у всіх сферах життєдіяльності міста.

«Будь-яка особа, яка на сьогодні не знає або не вміє використовувати новітні технології, або сплачувати за комунальні послуги, або купувати електронні квитки - вона може навчитися робити це прямо тут у будь-який час 6 днів на тиждень, записавшись попередньо на курси», - розповів В. Нестор.

Всі послуги у Центрі надаються безкоштовно. Кожна особа може подати своє звернення, подзвонивши на гарячу лінію або шляхом заповнення відповідної анкети на сайті організації (https://czk.org.ua).  

«Ви можете звернутися та подати свою заявку безпосередньо. Після її подачі юристи Центру опрацьовують звернення та надають грамотну консультацію. Опісля цього Ви на власний розсуд розпоряджаєтесь нею. Або подаєте документи до органів державної влади та місцевого самоврядування, або самостійно приймаєте рішення як рухатися і у якому напрямку», - пояснив керівник громадської організації.    

За час роботи «Центру захисту киян» юристи вже опрацювали понад 5 000 звернень громадян.

«Влада на сьогоднішній день максимально зробила все аби зменшити навіть можливість людині звернутися до суду, суттєво піднявши розмір судового збору, де навіть за мінімальне звернення до суду потрібно заплатити інколи половину пенсії чи, навіть, і повну. Тому, не маючи можливості звертатися за фаховою адвокатською допомогою чи юридичною допомогою на платній основі, ми розуміємо, що згідно Конституції кожен має право на юридичну допомогу і намагаємося всіляко приймати звернення громадян, опрацьовувати і надавати їм практичну допомогу», - зазначив Юрій Власенко, керівник юридичного департаменту ГО «Центр захисту киян».   

 

 

З урочистим відкриттям головного офісу громадської організації та словами настанов прийшла привітати працівників Центру його ініціатор, Юлія Тимошенко.

«Кожен киянин може прийти із своїм болем, своїми запитаннями і просто поспілкуватися, і отримати допомогу. Навіть підхід до роботи, саме такий, є дуже важливий (...) Хочу побажати одного, аби якомога більше людей отримали тут і вирішення питань, і Вашу теплоту тому що іноді можна і не вирішити питання, але теплота, турбота і в принципі розуміння людини може багато що змінити. Я хочу аби серце, яке є на емблемі Центру, воно було у Вас в усьому. Без серця, без душі, без любові вся інша робота немає ніякого значення», - наголосила лідер «Батьківщини».