Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер підкреслює, що США не планують визнавати анексію Криму Росією.
Про це він заявив в інтерв'ю німецькому телеканалу OstWest.

 

«Я думаю, що американські медіа поспішили з історією про можливість визнання анексії Криму. Білий дім висловився в подальшому дуже ясно - радник президента США з національної безпеки Джон Болтон і прес-секретар Білого дому Сара Хакабі Сандерс прояснили, що США не планують визнавати російську анексію Криму. Так і слід розуміти американську позицію», - сказав Волкер.


Він додав, що адміністрація президента США демонструвала послідовний підхід у питанні підтримки територіальної цілісності України.
Відповідаючи на питання, чи ризикує Україна втратити підтримку Заходу, зокрема, через проблеми з корупцією і ультраправими рухами,

 

Волкер зазначив, що Україна домоглася істотного прогресу в проведенні реформ за останні три роки.
«В України, як і раніше, є істотні проблеми з корупцією, а також значне місце для реформ, які поки не проведені, але повинні бути проведені», - додав він.


У той же час, спецпредставник США вважає, що ультраправі рухи не впливають на державну політику.
«На щастя, це лише невелика меншість, що не має впливу на державну політику і не впливає на те, в якому напрямку розвивається Україна. Так що це не предмет мого занепокоєння, але важливо, щоб самі лідери України це теж засуджували», - сказав Волкер.

 

Він також зазначив, що вторгнення Росії в Україну призвело до «виникнення більш націоналістичної зверненої на Захід України».
«Вони більш єдині і злі на Росію і, як ніколи, скептично налаштовані до Росії. Так що покласти край цьому конфлікту - це було б в інтересах Росії. Вони ж хочуть кращих відносин з Україною», - сказав спецпредставник США.


Як повідомлялося, коли президента США Дональда Трампа 29 червня запитали чи, визнають Сполучені Штати Крим частиною Росії, він відповів: »Ми побачимо».