Ситуація навколо незатвердження нового складу ЦВК є штучно створеною президентом України Петром Порошенком, щоб залишити важелі пливу на Центрвиборчком напередодні виборів.

 

Про це у коментарі журналістам сказав народний депутат фракції «Батьківщина» Сергій Власенко, передає INTV.

«Те, що зараз відбувається зі складом ЦВК - це штучно створена Петром Порошенком ситуація. Порошенко необхідно або відкликати двох кандидатів на посаду членів ЦВК, але при цьому залишити баланс представництва, або відкликати весь запропонований ним перелік кандидатів і внести новий склад, але щоб так само було збережено баланс представництва», - сказав він.

 

Політик нагадав, що відповідно до дії українського законодавства, Регламенту роботи ВРУ і дії міжнародного законодавства, у складі ЦВК «повинні бути пропорційно представлені всі політичні фракції і групи», натомість чинний президент Петро Порошенко на 13 вакантних місць вніс список із 14 кандидатів.

 

Сергій Власенко наголосив, що щойно питання щодо пропорційного представництва кандидатів на посаду членів ЦВК буде вирішено, то «парламент розгляне відповідне питання протягом двох хвилин».

 

Водночас політик закликав Петра Порошенка «внести не просто запропонованих фракціями людей, а незалежних і професійних людей».

«Фракція «Батьківщина», наприклад, не пропонувала співробітника нашого штабу чи якогось партійця - а ми запропонували Андрія Євстігнєєва, який не є афілійованою із партією людиною, і який є фахівцем, кандидатом юридичних наук, викладачем Києво-Могилянської академії», - сказав він.

 

Сергій Власенко додав, що інші парламентські фракції повинні внести саме таких кандидатів для того, щоб розблокувати процес ухвалення нового складу ЦВК.

 


Софія ЗАРУДНА

INTV