На останньому саміті НАТО було підтверджено рішення Бухарестського саміту щодо того, що Україна стане членом Альянсу у майбутньому, якщо буде відповідати необхідним критеріям, але нині передчасно говорити про членство України у НАТО у найближчій перспективі.

 

Про це у коментарі INTV сказав народний депутат фракції «Батьківщина» Григорій Немиря.

«НАТО підтримує зусилля України готуватись до стандартів НАТО, це означає - реформування багатьох сфер, але говорити про те, що ми завтра чи післязавтра станемо членами НАТО - передчасно. І з огляду на применшений статус офіційної участі України в цій події - можливо, нам не варто мати завищених очікувань, тому що головне - відбувається між самітами, а не на самітах», - сказав він.

 

За словами політика, важливим для України є не лише сам факт проведення саміту НАТО, а те, «що відбувається після саміту НАТО». Він додав, що нинішній саміт НАТО особливий тим, що засідання комісії Україна-НАТО не відбулось з огляду на блокування цього засідання Угорщиною - однією із країн-членів НАТО.

«Ми повинні краще готуватись до наступних самітів, щоб отримати те, що ми хочемо. І добре, що минулого саміту у Бухаресті було записано, що Україна і Грузія стануть членами НАТО, і шляхи України до НАТО теж можуть бути різними, зокрема, через Програму дій щодо набуття членства», - наголосив парламентарій.

 

Григорій Немиря нагадав, що на нинішньому саміті НАТО було підтримано Декларацію щодо України, що вкотре підтверджує, що «НАТО підтримує зусилля України готуватись до стандартів НАТО, це означає - реформування багатьох галузей».

«Україна хотіла приєднатись до програми розширених можливостей. В цій програмі беруть участь ті країни, які не є членами НАТО, наприклад, Австралія, Швеція, Фінляндія і Грузія. Україна хотіла приєднатись, але отримала відповідь, що такої можливості - немає. Тобто, це можна інтерпретувати таким чином, що досягнутий Україною прогрес є недостатнім, і ще багато треба зробити», - пояснив він.

 

За словами Григорія Немирі, в НАТО, зокрема, мають критичні зауваження щодо нещодавно ухваленого закону про національну безпеку у частині повноважень і сфери відповідальності СБУ. «Це слід виправляти», - застеріг він.

«Тож за кожним самітом слід бачити не лише мішуру і помпезні промови, а слід дивитись на те, чи реально наближаємось ми до мети», - пояснив він.

 


Софія ЗАРУДНА

INTV