Юлія Тимошенко стала першою, хто запропонував розробити українцям новий суспільний договір, тобто нову Конституцію, і саме цим можна пояснити її лідерство серед інших кандидатів у президенти, яке фіксують усі соціологічні опитування.

На цьому наголосили політичні експерти під час прес-конференції в Києві, передає INTV.

 

Так, за словами експерта Корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтина Матвієнка, своєю ініціативою розробити нову Конституцію лідер «Батьківщини» кидає виклик у першу чергу українській громадськості, інтелектуальному середовищу, а вже потім українським політикам.

«Вона першою поставила питання про переорганізацію державно-суспільних стосунків. Цікаво, що громадськість та інтелектуальне середовище відгукнулися на цей виклик, на відміну від інших політиків», - зауважив він.

 

 

К. Матвієнко пояснив, що новий суспільний договір - це розуміння того, як має бути організоване співжиття в українському суспільстві, а його формальна рамка задаватиметься  Конституцією.

«І знову тут постає питання про підготовку нової української Конституції, яка зафіксує напрацьовані ідеї, розроблені на експертних майданчиках», - зазначив політолог.

Окрім того, він додав, що виборча кампанія вже не буде просто боротьбою політичних технологій: «Тимошенко привнесла у виборчу кампанію інтелектуальну складову».

Зі свого боку політичний консультант, Михайло Чаплига також наголосив на тому, що Юлія Тимошенко стала першим лідером, яка задала нову рамку політичної дискусії: куди ми йдемо, на яких принципах і заради чого.

«Лідер «Батьківщини» змінила парадигму політичного дискурсу в Україні та порушила питання про принципи та ідеали, на яких ми, як український народ, хотіли би заснувати свою державу, а не мати більше даровану нам посткомуністичним парламентом Конституцію. І Тимошенко відмовилася від узурпації цього права, вона стала модератором цього процесу, віддавши цю роботу в руки експертів», - повідомив Михайло Чаплига.

 

 

Він також зверну увагу на те, що Ю. Тимошенко створює  інструменти та можливості щоб до написання нової Конституції долучилися експерти та громадянське суспільство, а потім ухвалили її на всенародному референдумі.

«І вже зараз розпочалися фахові дискусії щодо нового суспільного договору», - підсумував експерт.