Мораторій на експорт лісу-кругляка та паливних дрів не допоможе зменшити обсяги і кількість незаконних рубок - для цього необхідна комплексна реформа лісової галузі. На цьому під час прес-конференції наголосив аналітик МБО «Екологія-Право-Людина» Петро Тєстов, передає INTV.

«Питання мораторію - це аспект економічний, який не стосується охорони природи. Мораторій спрямований не на зменшення обсягу рубок, а на зменшення експорту необробленої деревини за кордон. І тому, коли спекулюють питанням мораторію, кажучи, що це зберігає ліси - це неправда. Від того, що заборонять експорт паливних дрів, рубати менше не стануть», - пояснив він.

Один зі швидких способів захистити найбільш цінні ліси - створення нових національно-природних парків, вважає експерт.

«У даний момент органами Державного агентства лісових ресурсів блокується створення національно-природних парків у таких цінних лісах як Холодний Яр, Дніпровсько-Тетерівський, на місці угідь Януковича. Також блокується розширення національно-природних парків в Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій областях. Усе це - у компетенції уряду, достатньо доручення від прем'єр-міністра на Міністерство аграрної політики і продовольства і від МінАПК на Держлісагентство. Ми очікуємо на конструктивну позицію уряду - що будуть заходи, спрямовані на реформу лісової галузі і на збереження лісів», - сказав П. Тєстов.