У МЗС РФ заявили, що Москва не буде виконувати висунуті США умови для зняття нових санкцій, що вводяться за отруєння екс-агента Сергія Скрипаля.

За словами речника МЗС РФ Марії Захарової, розмова з Москвою з "позиції сили і ультиматумів безперспективна".

 

 

"В якості умови для зняття санкцій США висуваються  неприйнятні для нас вимоги, причому це перший етап. Нам загрожують подальшим нарощуванням санкційного тиску... Таким чином, США усвідомлено йдуть на подальше загострення двосторонніх відносин, які, власне, і так зведені їх зусиллями практично до нуля", - цитує Захарову ТАСС.

Речник МЗС РФ додала, що Москва займеться опрацюванням заходів у відповідь на нові санкції США.

 

8 серпня США ухвалили рішення запровадити проти Росії нові санкції через атаки із застосуванням нервово-паралітичної речовини Новачок проти колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії.

У заяві Вашингтон прямо звинуватив Москву в застосуванні забороненої хімічної зброї проти громадянина Британії Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Нові санкції набудуть чинності 22 серпня.

За даними ЗМІ, США можуть знизити рівень дипломатичних відносин з РФ в межах анонсованих нових санкцій проти федерації. Крім того, якщо протягом трьох місяців Москва не надасть гарантій, що не використовуватиме хімічну зброю і не погодиться на допуск міжнародних інспекторів, набуде чинності другий етап санкцій, що передбачає зниження рівня дипломатичних відносин, скорочення до мінімуму взаємної торгівлі та заборона польоту до США для російських авіаліній.

 

Американські обмежувальні заходи можуть охопити 70% російської економіки і 40% робочої сили.

 

Посольство РФ у США заявило, що ці санкції є "драконівськими", а причини їх запровадження "надуманими".

За словами речника президента РФ Дмитра Пєскова, пов'язування нових санкцій США з отруєнням у британському Солсбері є неприйнятним.