США хочуть розмітити в космічному просторі сенсорний шар протиракетної оборони. Про це повідомляє Defense News з посиланням на заяву директора агентства по ПРО генерал-лейтенанта Сема Грівза.

 


На конференції з космічної оборони в Хантсвіллі (штат Алабама) Грівз заявив, що розгортання сенсорних датчиків в космосі серйозно розглядається і є необхідністю. У зв'язку з цим належить визначити вимоги до таких сенсорів і процес їх придбання.


Під час зустрічі в Алабамі Грівз представив бачення того, як може працювати сенсорний шар ПРО в космосі. Так, сенсори будуть здатні виявляти і відстежувати гіперзвукові загрози і інші більш складні цілі, а також перехоплювати ракети на етапі підйому або польоту. Стежити за перехопленням ракети пропонується за допомогою особливих датчиків. А для моніторингу ситуації в космосі і попередження про загрози можна було б використовувати аналог нинішньої інфрачервоної системи глобального сканування, яка застосовується в армії США.


За словами Грівза, його агентство "не проти" розробити ракети-перехоплювачі для ПРО космічного базування. Він додав, що агентство веде дискусію з Пентагоном і розробляє варіанти реалізації проекту.


У свою чергу, заступник міністра оборони з досліджень і інженерних питань Майкл Гріффін заявив, що колишні системи ПРО обходилися дуже дорого і були вкрай вразливі, а також були розроблені і розгорнуті в епоху, коли у США дійсно не було ніяких космічних супротивників. Тепер же, за його словами, Китай і Росія, прямо кидають виклик американських активів в космосі, і американці мають намір дати на це адекватну відповідь.

 


Раніше газета Politico повідомила про те, що під час зустрічі президентів РФ і США в Гельсінкі 16 липня Дональда Трампа був представлений ряд конкретних ініціатив в сфері роззброєння та контролю над озброєннями. Одним з пунктів меморандуму, нібито переданого американській стороні, стали перспективи укладення нового договору по космосу з пропозицією про нерозміщення озброєнь в космічному просторі. Однак офіційний представник Ради національної безпеки Гарретт Марки заявив, що на саміті не було затверджено будь-яких дій, і президенти не отримували один від одного ніяких письмових пропозицій.