Держдеп США не буде повідомляти докладні роз'яснення щодо санкцій проти РФ до моменту набрання ними чинності.

Про це заявила представник Держдепартаменту Хізер Нойєрт.

"Як ви добре знаєте, ми заздалегідь не надаємо дані санкції. Ми слідували законам, коли оголосили про санкції вчора. І ми, звісно, будемо слідувати законам надалі", - зазначила вона.

 

На питання чи є у Держдепу якась причина вважати, що РФ дозволить проводити інспекції на своїй території, Нойєрт відповіла: "Ви просите нас зазирнути в майбутнє - ми не знаємо, що станеться в майбутньому. Я думаю, що це питання на гіпотетичну тему, тому у мене немає відповіді".

 

Нагадаємо, США прийняли рішення запровадити проти Росії нові санкції через атаку із застосуванням нервово-паралітичної речовини Новачок проти колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки у Великій Британії.

У заяві Вашингтон прямо звинуватив Москву в застосуванні забороненої хімічної зброї проти громадянина Британії Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

 

Нові санкції набудуть чинності 22 серпня, а в разі якщо Росія протягом трьох місяців не надасть гарантій того, що не буде надалі використовувати хімічну зброю та не погодиться на допуск інспекторів ООН, буде введено другий раунд обмежувальних заходів.

Він передбачає зниження рівня дипломатичних відносин, скорочення до мінімуму взаємної торгівлі та заборону польоту в США для російських авіаліній.

 

РФ назвала нові американські санкції "драконівськими", а причини їх введення "надуманими", і заявила, що не виконуватиме поставлені США умови для зняття нових санкцій. Москва займеться опрацюванням заходів у відповідь проти США.