Серед кандидатів на пост президента України останнім часом суттєво зріс рейтинг Юлії Тимошенко: серед респондентів, які мають намір брати участь у виборах - з 13,3% у травні до 17,8% у серпні.

Про це розповів під час прес-конференції в Києві на тему «Півроку до виборів: кого і чому обирають українці?» Андрій Биченко, директор соціологічної служби Центру Разумкова, передає INTV.  

 

«Картина не якісно, але в принципі помінялася з моменту останніх замірів. Юлія Тимошенко, яка була лідером протягом першої половини року, її лідерство збільшилося. За неї готові проголосувати 13.9% від усіх виборців або 17.8% від тих хто збирається взяти участь у виборах», - сказав соціолог, презентуючи результати загальнонаціонального опитування проведеного у період з 16 по 22 серпня 2018 року. 

 

Далі у рейтингу йдуть Анатолій  Гриценко - 8,4%, Петро Порошенко - 7,9%, Вадим Рабінович  - 6,7%, Юрій  Бойко - 6,4%, Володимир Зеленський - 6,1%,  Олег  Ляшко - 5,8%, Святослав Вакарчук - 5,6%. Істотно менший відсоток зібрав вибір «інший кандидат» - із 9,7% у травні до 3,7% у серпні. 

 

Що цікаво, Юлія Тимошенко має підтримку майже в усіх регіонах України. Анатолія Гриценка, Святослава Вакарчука підтримують переважно на

Заході і в Центрі, а Вадима Рабіновича та Юрія Бойка - на Півдні, Сході та Донбасі.

У Петра Порошенка менший рівень підтримки на Сході країни.

Серед чинників, які впливають на вибір кандидата, найбільш вагомими були визнані: особисті якості кандидата (57%), попередня діяльність (43%) та програма і пропозиції (40%).

Що ж до лідера президентського рейтингу, Юлії Тимошенко, то найбільш  значимим для її виборців є те, що вона «бачить реальні шляхи подолання економічної кризи і забезпечення економічного піднесення країни (35%).

 

Серед політичних партій найбільше голосів тих, хто піде на вибори, отримали б партія ВО «Батьківщина» (18,5%).

 

Далі йдуть:  партія «Громадянська позиція» (9,4%), партія «За Життя» (8,7%),  Блок Петра Порошенка «Солідарність» (7,7%), партія «Опозиційний блок»  (7,1%), Радикальна Партія Олега Ляшка (6,4%), партія «Слуга народу» (6,4%).

Є шанс здолати  виборчий  бар'єр у Об'єднання «Самопоміч» (4,1%). 

Загалом, найбільш стійкий електорат мають «Опозиційний блок», партія «За життя» та ВО «Батьківщина», у якої підтримка у регіонах розподілена «відносно рівномірно».

Переважна більшість  громадян  (70%) планує взяти участь у виборах Президента України, тоді як не бажають брати такої участі  23% (на 6% більше, ніж у травні цього року).

 

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 16 по 22 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.