Лідер «Батьківщини» буде у другому турі президентських виборів 2019 року, а головна боротьба розгорнеться між Ю. Тимошенко та П. Порошенком, як діючим президентом країни.

Таку думку висловили українські політологи під час прес-конференції у Києві на тему «Гарячий сезон: чи принесе він суспільний спокій?», передає INTV

За словами експерта корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика», Костянтина Матвієнка, найвищі чиновники країни нині не в змозі дати відповіді на запитання «важливі й актуальні для суспільства», що свідчить про «низьку якість влади, нерозуміння нею становища країни». Водночас, саму президентську кампанію намагаються спрямувати у «примітивне» русло.

 

 

«Якщо говорити про діючого президента, то він намагається зайняти всю нішу українського патріотизму. Він говорить про негативне ставлення до Росії - це найпоширеніший вид патріотизму в Україні, тому що йде війна, мають місце агресія та руйнування. Росія довела, що чим далі від Москви, тим для України буде краще (...)

Але ставлячи питання у такий спосіб, говорячи про впровадження у Конституцію неодмінності позиції щодо вступу країни до НАТО і вступу до ЄС, то це чистої води формулізм і символізм. Тому що вступ до НАТО визначається, передусім, подоланням корупції у постачанні армії, навчанні, озброєнні, а замість цього нам пропонують просто запис у Конституцію. Те ж стосується і ЄС, який так само залишається внутрішньо-нестабільним», - сказав фахівець.

Очевидно, як зазначив К. Матвієнко, такі зусилля президента не дають результату, а підтвердженням цьому є «свіжі» соціологічні дослідження, згідно яких лідер «Батьківщини» пішла у відрив у рейтингу кандидатів на пост очільника країни.               

«На моє переконання, основна боротьба розгорнеться між Тимошенко і Порошенком. Не Гриценко і Бойком, а саме Порошенком, як діючим президентом», - прогнозує експерт.

Юлія Тимошенко вже вирішила завдання-мінімум - виходу до другого туру президентських виборів у 2019 році, так вважає директор Інституту глобальних стратегій, Вадим Карасьов.

 

 

«Вона буде у другому турі. Тепер йде боротьба хто буде конкурентом, опонентом Тимошенко у другому турі. Головна боротьба буде між Гриценко і Порошенко. Не варто недооцінювати президентську команду, що у нього шансів нема, тим паче, враховуючи як він і його команда будують виборчу кампанію - на поляризації, на розколі, на зовнішньополітичній повістці дня, на патріотичному наративі, тощо. Також слід врахувати можливості його команди у кіберпросторі. І адміністративний ресурс, який в умовах гібридної війни, розмитості граней між правом і насиллям грає ключову роль», - зауважив політолог. 

Бо коли нема цих граней, тоді вступає в силу поліція, додав він.

«А адміністративний ресурс - це поліцейський ресурс», - підкреслив В. Карасьов.

Безумовно, є політичні сили, які розуміють, що обидві виборчі кампанії можна виграти, роблячи ставку на розкол у суспільстві, але це не дасть результату, переконаний директор Інституту глобальних стратегій.  

«Мені здається, що чим більше деякі сили гратимуть на темі розколу, тим більшим буде запит на об'єднання. Майже впевнений, що виграє той, хто задовольнить цей запит, на єдність і об'єднання країни», - підсумував В. Карасьов.