У рейтингу кандидатів в президенти лідирує Юлія Тимошенко, за яку готові проголосувати 11% респондентів. Друге місце займає Петро Порошенко з 7,1% голосів. На третій позиції знаходиться Володимир Зеленський - 6,7%. За ним розташувалися Святослав Вакарчук - 6,5% і Анатолій Гриценко - 6,3%.

Такі дані всеукраїнського соціологічного дослідження, проведеного консорціумом із трьох дослідницьких центрів Разумкова, КМІС і «Социс», оприлюднив на прес-конференції  начальник аналітичного відділу Центру соціальних і маркетингових досліджень "Социс" Олександр Чашковський, передає INTV.

 

1

 

У рейтингу серед тих, хто планує голосувати, теж лідирує Тимошенко з 12,5%, у Порошенка - 8,4%, Зеленського - 7,9%, Вакарчкука - 7,6%, Гриценка - 7,5%.

Серед тих, хто буде голосувати, в перемогу Тимошенко вірить 15,4% респондентів, Порошенка - 13,4% опитаних.

Також треба відзначити, що Юлія Тимошенко має підтримку майже в усіх регіонах України.

Зеленського найбільше підтримують на Півдні і Сході України, а Порошенка, Вакарчука, Гриценка - в центрі і на Заході України.

Серед політичних партій, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі, найбільше голосів отримала б «Батьківщина»  - 12,5%.

Далі йдуть: «Слуга народу» - 8,6%, «Громадянська позиція» - 6,9%, «Блок Петра Порошенка» - 6,5%, «Опозиційний блок» - 6,3%.

 

2

 

Партію «Батьківщина найбільше підтримують на Заході України, як і «Громадянську позицію» та частково «Блок Петра Порошенка». «Слуга народу» і «Опозиційний блок» найбільше прихильників мають на Сході і Півдні країни.

Опитування проводилось у період з 30 серпня-9 вересня 2018 року.

Метод збору первинної соціологічної інформації - стандартизоване інтерв'ю „face-to-face" за місцем постійного проживання респондентів. Опитування проводилося за вибіркою, яка репрезентує доросле населення України в цілому, за такими ознаками як: стать, вік (від 18 років), поділ на регіони та тип поселення (місто/село). Загалом було опитано 10005 респондентів.